Patriotyczne symbole

wpinki patriotycznePatriotyzm to słowo wielkie i wzniosłe, bliskie sercu każdego człowieka. Oznacza miłość do swojego kraju i jego tradycji oraz gotowość do poświęceń. Patriotyzm w czasach współczesnych nieco różni się od tego w dawnej Polsce. Kiedyś bowiem prawdziwi patrioci walczyli o wolność kraju, bronili jego granic przed najeźdźcą, a w czasach zaborów narażali własne życie w obronie wolności słowa i języka. Obecnie, żyjąc w czasie pokoju, patrioci nie mają potrzeby narażania życia w obronie ojczyzny, inaczej więc wyrażają swoje uczucia do niej. Dbają o poszanowanie dla symboli narodowych: godła, polskiej flagi i hymnu, zachowują tradycje. Uczestniczą również w patriotycznych marszach i zgromadzeniach.

Patriotyczne symbole

Podczas polskich świąt narodowych zauważyć można mnóstwo flag państwowych, zawieszanych nie tylko przez instytucje i szkoły, ale także eksponowanych na prywatnych posesjach.

Wiele osób wybierających się na marsz, na przykład z okazji Święta Niepodległości, chcąc podkreślić swoją obywatelską postawę, zakłada odzież patriotyczną. Bardzo popularne są również wpinki patriotyczne, które można umieścić na ubraniu. Wśród najbardziej lubianych motywów pojawiających się na wpinkach patriotycznych znajduje się orzeł wojskowy, symbol Polski Walczącej czy Żołnierzy Wyklętych.

Jest wiele sposobów na podkreślenie swej narodowej tożsamości, jednak odzież i wpinki patriotyczne znalazły się wśród najbardziej lubianych przez młodych Polaków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dodatki do odzieży i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.